Pudingáče

emko ~ 27. október 2017 - 4:28

Jednoduchý a dlho šťavnatý koláčik. Každý ho volá ináč, tento recept je od našej tety Darinky. Tá tieto pudingáče milovala. V kuchyni trávila skoro všetok svoj čas. Mala tam aj telku, štrikovanie, pračku a kuchyňa bola jej obývačka. Keď nepiekla, vyvárala, ale hlavne rada jedla :-)

Rozpis je na klasický plech 32 x 40 cm.

Suroviny
Cesto:
 
 
5
ks
50
ml
100
ml
250
g
Puding:
 
 
4
PL
800
ml
Na potretie:
 
 
Na posypanie:
 
 

Dôležité je najskôr uvariť hustejší čokoládový puding a nechať ho trocha vychladnúť. Potom v jednej miske vyšľaháme do tuha bielky so štipkou soli a v druhej vyšľaháme žĺtky s cukrom do hustej peny. Pomaly do žĺtkov prilievame horúcu vodu, šľaháme a prilejeme aj olej. Do takto vyšľahanej hmoty pomaly vmiešame striedavo preosiatu múku s kypriacim práškom a sneh. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Veľkou lyžicou porobíme na cesto kôpky pudingu. Koláč dáme do vopred vyhriatej rúry a pečieme na 180 stupňov asi 40 minút.

Než sa pudingáč upečie, v miske vymiešame tri kyslé smotany, jednu šľahačku a štyri vanilkové cukre. Túto smotanovú zmes preložíme na horúci koláč a rovnomerne rozotrieme. Necháme vychladnúť a dáme do chladničky aspoň na pár hodín stuhnúť. Na vychladnutý pudingáč cez sitko nasypeme kakao. Pokrájame na kocky cez puding, aby vynikla štruktúra.

Komentáre

qwerova ~ 21. máj 2017 - 8:45

Tu šlahačkovu mame aj vyšlahat,alebo len vmiešat do tej kyslej smotany.Dakujem

0

Medovnicek ~ 13. máj 2015 - 9:03

Ja mám recept odložený z nejakého časopisu, ale už som veru naň aj zabudla, vďaka za pripomenutie, určite ho vyskúšam

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj