Princezky

emko ~ 30. november 2017 - 6:35

Urobiť domáce princezky je celkom fajn. Vieme, čo tam dávame a chuť je lepšia ako tých kupovaných. Ak nemáte originál formičku na princezky, použite hocijaké vykrajovátko a keksík popichajte pred pečením vidličkou, alebo špajdľou urobte dierky.
Z dávky v tomto recepte máme 24 zlepených chutných princeziek.

Suroviny

Na dosku dáme múku, mäkké maslo, pridáme vajcia, cukor a vanilkový cukor, prisypeme kakao a rukami spracujeme cesto. Cesto vložíme asi na hodinu stuhnúť do chladničky, zabalené vo fólii. Potom cesto rozvaľkáme asi na 4 mm na pomúčenej doske a formičkou povykrajujeme kúsky, ktoré poukladáme na plech s pečiacim papierom. Plechy postupne vložíme do vyhriatej rúry na 170 stupňov a pečieme asi 15 minút. Upečené princezky necháme na plechoch vychladnúť.

Krém pripravíme tak, že do misky dáme instantnú kávu a zalejeme ju vriacou vodou (ale asi len dve lyžice vody). Pridáme dve polievkové lyžice cukru, ktoré odoberieme z celkovej dávky, zamiešame a necháme vychladnúť. Vnikne nám tmavá kašička. Maslo vymiešame so zbytkom cukru a sušeným mliekom. Prilejeme kávu a ešte spolu vyšľaháme. Týmto krémom naplníme cukrárskym vrecúškom spodnú časť vychladnutého keksíka. Prilepíme vrchnú časť a princezky spojíme.

Hotové princezky dáme do dózy a uskladníme v chladničke. Krém krásne stuhne a princezky vydržia dlhšie čerstvé.

Komentáre

Valeria ~ 16. december 2021 - 16:22

Ahoj,chcem sa spytat na formičku kde sa da objednat.

Pripadne link na stranku

dakujem

0

babinka54 ~ 8. september 2015 - 8:48

Ja som piekla dnes, vyšlo mi ich 43 ks, formičku som si vytvarovala z okrúhlej na linecké kolečká, krému bolo akurát.

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!

Zdielaj