Kardinál

emko ~ 11. apríl 2021 - 4:57

Rezy kardinál sú zákusok ľahučký, naplnený čerstvou šľahačkou a vnútri potretý slivkovým lekvárom. Kardinál síce vyzerá zložito, ale je celkom jednoduchý. Len treba vedieť ako na to - krok za krokom a určite sa vydarí :)

Suroviny
Žlté cesto:
 
 
2
ks
Biele cesto:
 
 
Ostatné:
 
 

Pripravíme si plech na pečenie a doň vložíme dve "krabičky", ktoré si vystrihneme a upravíme z papiera na pečenie. Ak sa vám to zdá komplikované, tak len vložte papier s vyvýšenými okrajmi a rez potom v strede prekrojíte. Papier je dobré pre istotu trocha potrieť olejom, aby sa korpusy po upečení lepšie odlepili.

Pripravíme si obe cestá. Bielky vyšľaháme, postupne do nich všľahávame cukor, až sú tuhé a po vytiahnutí metličiek ostane na snehu špička.

V druhej miske žĺtky a celé vajíčka vyšľaháme s cukrom a do vyšľahanej hmoty opatrne stierkou krúživými pohybmi vmiešame múku.

Do každej papierovej "krabičky" po dĺžke pomocou sáčku bez špičky nastriekame tri pásy bieleho cesta a pomedzi to dva pásy žltého. Môžeme ozdobne, urobiť vlnky, ale stačí aj jednoducho.

Plech vložíme upiecť do vyhriatej rúry na 170 stupňov asi na 30 minút.

Po upečení korpusy necháme vychladnúť. Medzitým si ušľaháme do tuha šľahačku a slivkový lekvár trocha rozdriedime vodou, aby sa dal ľahko rozotierať.

Na spodný korpus (obrátený hore dnom) natrieme lekvár, navrstvíme šľahačku, prikryjeme druhým plátom a pocukrujeme. (Ak ho chcete mať bohatší, dajte raz toľko šľahačky a kardinál bude krásne vysoký)

Dáme trocha stuhnúť do chladničky a môžeme hneď ochutnať.

Komentáre

orinka ~ 4. október 2013 - 12:28

Moučník měl velký úspěch, i když se mi tak hezky jak na fotce
nepovedl. Do žlutého těsta jsem ale dala lžičku prášku do pečiva, měla jsem obavy, abych neměla placku - opravdu tam nepatří? Děkuju za výborný recept, dodneška jsem to neznala a nikdy nejedla. Povidla tam dělají úžasný chuťový kontrast.

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj